Wielkanocne zamyślenie

Wielkanocne  zamyślenie
            -  refleksje po rekolekcjach  doradców życia rodzinnego

Rekolekcje wielkopostne 2017 W dniach 07-09 kwietnia 2017 w Archidiecezjalnym Domu Pielgrzyma „Totus Tuus”
przy Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie, odbyły się rekolekcje wielkopostne  Doradców Życia Rodzinnego. W spotkaniu uczestniczyło około. 20 osób.

W rekolekcjach towarzyszyli nam;  ks. Przemysław  Pokorski , Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz siostra  Sara, ze Wspólnoty Uczennic Krzyża.

 

Radość i wzruszenie towarzyszyły nam w czasie spotkań z zaproszonymi gośćmi:
 ks. Krzysztofem Cichalem oraz Iwoną, Zbyszkiem  i Radkiem - dziećmi naszej kochanej ś.p.Jadzi Łosiewicz, (za dwa tygodnie minie  pół roku od jej śmierci)
 Śmiech mieszał się ze łzami, radość z troskami, wspominki  z planami.

 Rozważania Drogi Krzyżowej skierowały nasz wzrok na Jezusa, który cichy i posłuszny do końca wypełnia Boży plan zbawienia.

“Jezu, ucz mnie wytrwałości w drodze do celu…”

             Każda z nas nosi ze sobą tyle ludzkich historii, tyle spraw do przemodlenia, do wołania 

o pomoc. W czasie modlitwy różańcowej wkładaliśmy te wszystkie intencje w Niepokalane Serce Maryi. Ona zawsze wskazuje Drogę, zawsze jest tam gdzie Jej Syn. Ona wie, co zrobić z naszym wołaniem, oczyszcza intencje i zanosi Jezusowi. Nasze zdrętwiałe ręce rozłożone w znaku krzyża mówiły:

“Maryjo, to jest moje “trochę”, które mogę Ci dać…”

  I wreszcie przyszedł czas, kiedy Jezus zaprosił nas do miasteczka Efraim. W naszym życiu, pełnym obowiązków domowych, pracy, działania w Poradniach - Pan wezwał nas do usunięcia się na pustynię, byśmy mogli pobyć w ciszy – sam na sam z Bogiem. 

Wtedy mamy czas, aby zasłuchać się w Boga. Zaczęliśmy wchodzić w modlitwę obecności, modlitwę pustych rąk, modlitwę pragnienia bycia z Jezusem.

            “Kocham Cię, Cichy Baranku, zabijany dla mnie, zbawiający z całą mocą przez cichość
 i kruchość…”

 A potem był wjazd do Jerozolimy. Byliśmy tam z Jezusem. Uczta Eucharystyczna – święte TERAZ w Bogu. Jezus, który dla nas umiera I wstaje z grobu, byśmy mogli żyć! Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Baranku Boży chodzący dolinami serc, uwielbiamy Cię! ...” 

Agata Rolewicz,
Świnoujście

Szukaj

Warto odwiedzić

Visit fbetting.co.uk Betfair Review