Wystawa „Kocham Cię Życie” w Dekanacie Dębno

Wystawa ,,Kocham Cię Zycie" gościła  w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. w Dębnie w dniach od 26.11.2017 do 10.12.2017r. Została  organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Chrystiana  i Poradnictwo Rodzinne w Dębnie.

Wystawa składa się  14 plansz. Na każdej   z nich znajduje się zdjęcie  jednej osoby i napis, który  ją charakteryzuje. Opowiada o osobach niepełnosprawnych intelektualnie. Pasję, otwartość na drugiego człowieka, radość i wolę życia można  wyczytać z całej postawy  zaprezentowanych  bohaterów.  

 

Wystawą zainteresowani byli mieszkańcy Dębna w każdym wieku,  przychodzili również rodzice wraz ze  swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. W czasie wspólnej rozmowy na temat wystawy usłyszałam wiele zaskakujących wypowiedzi między innymi  świadczące  o tym,  że w obecnym czasie nie potrafimy cieszyć się życiem. I że  należy  brać przykład z osób, które są umieszczone na plakatach, a które  mimo swoich niedoskonałości potrafią cieszyć się życiem takim jakie jest a także dawać radość innym.

Autorem Wystawy „Kocham Cię Życie” jest Fundacja Małych Stópek.

 

Barbara Pławińska
Doradca życia rodzinnego
parafia M B Fatimskiej w Dębnie

Szukaj

Warto odwiedzić

Visit fbetting.co.uk Betfair Review