Dzień Zakochanych Małżeństw i Narzeczonych w Dębnie

Dębno 11 lutego 2018.

Dzień Zakochanych Małżeństw i Narzeczonych

Przed liturgicznym wspomnieniem Świętego Walentego, patrona zakochanych oraz  w ramach Tygodnia Małżeństwa, który  jest  inicjatywą międzynarodową prowadzoną od 1997 r., a promującą szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny i odbywa się równolegle w 32 krajach świata, zawsze w tym samym terminie: od 7- do 14 lutego, również   Dekanat  Dębno od kilku lat  w tym czasie włącza się aktywnie w to dzieło.

W Dębnie już po raz trzeci obchodziliśmy „Dzień Zakochanych Małżeństw i Narzeczonych, W obu parafiach tj. MB Fatimskiej i św. Ap. Piotra I Pawła, odbyły się   Uroczyste Msze Święte z odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich.  Kiedy księża proboszczowie zaprosili małżonków do odnowienia przyrzeczeń, na środek obu kościołów  wyszło kilkadziesiąt par.

  Druga część spotkania odbyła się już  tradycyjnie  w Restauracji Panorama. Po wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. Dziekan Robert Szumowski, zaproszeni goście zjedli obiad, potem deser. Bardzo ważnym i cennym elementem spotkania była konferencja dr, Jacka Pulikowskiego pt. „Jedność małżeńska a wychowanie dzieci”. Była to w pewnym sensie kontynuacja tematu z ubiegłego roku, kiedy to prelegent  mówił o tym  „Czy żona powinna słuchać męża?”

Następnie  wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na parkiet i rozpoczęliśmy Bal dla Zakochanych tradycyjnym polskim Polonezem.

Już nie możemy  doczekać  się przyszłego roku, aby ta piękna dębnowska tradycja była kontynuowana. To wielkie i cenne wydarzenie  dla wszystkich małżonków  i naszych rodzin na stałe wpisało sie  w naszym Dekanacie. Do zobaczenia w następnym karnawale.

Doradca  rodzinny Aneta Dobropolska
Przewodnicząca  Katolickiego Stowarzyszenia
Civitas Christiana”   oddz. w Dębnie

Szukaj

Warto odwiedzić

Visit fbetting.co.uk Betfair Review