ARCHIDIECEZJALNE STUDIUM DUSZPASTERSTWA RODZIN

Duszpasterstwo Rodzin  Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej przy współpracy  oddziału  szczecińskiego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny zaprasza  na  cykl wykładów i zajęć warsztatowych   w ramach  Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin. Celem Studium jest   kształcenie wiernych w zakresie nauk o małżeństwie i rodzinie   a szczególnie przygotowywanie świeckich kandydatów do pracy w Duszpasterstwie Rodzin  na terenie Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.
Jednocześnie  w trosce o  stałą formację  prorodzinną  zapraszamy  działających  już  doradców życia rodzinnego, liderów i animatorów wspólnot prorodzinnych, katechetów, kapłanów, małżonków i inne osoby dobrej woli, które poszukują pogłębionej formacji w tej dziedzinie.
Gwarantujemy wykłady i warsztaty  na wysokim poziomie merytorycznym, prowadzone przez wykwalifikowaną  kadrę, w tym pracowników naukowych US, doradców życia rodzinnego, Instruktorów Naturalnego Planowania Rodziny, kapłanów, lekarzy.
W programie m.in. szeroko rozumiana wiedza  o rodzinie i rolach z niej wynikających (małżeńskie, rodzicielskie), społeczne nauczanie Kościoła, nauka Naturalnego Planowania Rodziny, formacja osoby doradcy rodzinnego, warsztaty komunikacji, pomoc rodzinom.

 Osoby bezpośrednio zaangażowane: Ks. Przemysław Pokorski,
                                                                 Krystyna Piotrowska - Szymala, Lucyna Kida.

 Zajęcia dydaktyczne: cykl dwuletni,  w trzech blokach (semestrach)
                                     zajęcia rozpoczynają  się  w  dniu 14 października  2017 roku  

  1. Kurs: Lider Szkoły dla Narzeczonych – 60 godzin ( 14.10 2017 – 13.01.2018) 
  2. Kurs na Nauczyciela NPR  -  80 godzin (część I:  luty – czerwiec 2018
                                                                       część II: październik   – grudzień 2018)
  3. Formacja duchowa – 40 godzin  ( marzec- maj  2019 )
                                         zakończenie czerwiec 2019 – wręczenie Misji kanonicznych

Finansowanie:  Utrzymanie z ofiar składanych przez uczestników Studium. Opłata za uczestnictwo w całym dwuletnim cyklu 500 zł od osoby i  700 zł od małżeństwa. Tylko kandydaci całego cyklu Studium, po odbyciu zajęć i pomyślnym zdaniu wszystkich egzaminów mogliby otrzymać misję kanoniczną. (pozostałe  koszty wynikające z pracy Studium pochodziłyby  ze sprzedaży materiałów edukacyjnych oraz dofinansowania przez księży proboszczów z parafii pochodzenia danych kandydatów na doradców rodzinnych).

Dodatkowe informacje i zapisy: Krystyna Piotrowska-Szymala tel.: 601 369 801
                              poczta e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji

Szukaj

Warto odwiedzić

Visit fbetting.co.uk Betfair Review